Velmi často slýchávám “V zimě dám ponožky a nikdo nic nevidí”. Pedikúru nepotřebuju, nosím pořád boty, příjdu až v létě. Připadá nám, že je pedikúra v tomto období spíše luxusem a ztrátou času.

Není tomu tak. Zima, ponožky, punčocháče a uzavřené boty nám dávají hodně zabrat. Velmi často nevhodná obuv, úzká, která nám nohu svíra. Naše nohy jsou v uzavřených botách po většinu dne. Riziko rozvoje plísní a nepříjemného zápachu je vysoké. Proto mohu říci, že v zimě je starost o pokožku snad ještě důležitější než v létě. Zde pár tipů, jak se starat o své nohy, aby se vám odměnily a vypadaly krásně i v zimě a byly připravené na léto a v sandálech vypadaly skvostně.

  1. Základem je hygiena, ne jen naše ruce po příchodu domů umyjeme v teplé vodě. Dopřejte i nohoum tento rituál. Sundejte boty, ponožky a dopřejte jim krátké omytí teplou vodou a vhodným mýdlem. Předejdete tak rozvoji plísní a vaše nohy budou krásně vonět. Nezapomeňte při mytí i na meziprstní prostory. Poté nohy dobře osušte a můžete buď zůstat naboso, pokud máte podlahové topení nebo si můžete dát bavlněné ponožky. 
  2. Základním domácím rituálem by pak v zimě mělo být večerní promazání nohou. Naše pokožka je v zimě daleko více dehydratovaná a potřebuje péči. Svým klientům doporučuji mít na nočním stolku vhodný krém nebo pěnu na nohy. Když již víte, že ulehnete a chystáte se usnout, namažte své nohy tímto krémem. Ráno po probuzení se Vám vaše nohy odmění vláčnou a hebkou pokožkou a také vůní.
  3. V zimním období nebo pokud nosíte uzavřené boty doporučuji používat spreje do bot proti plísni. Boty Vám budou vonět a ještě máte prevenci proti plísni.
  4. A určitě i v zimě si dopřejte ošetření na pedikúře. Naše nohy potřebují i v zimě ošetřit zrohovatělou kůži na patách a popřípadné otlaky, které se mohou tvořit na různých místech chodidel bolí a vyvolávají již zmíněné pálení. 

Chodidla se Vám po těchto pár radách odmění. Nezapomínejme, že právě nohy nás nosí celý den. Kolik hodin denně jsme jim vděčni, že nás udrží, že můžeme jít a cítit se skvěle. Odměňme je a dopřejme jim občas ten luxus a nechte o ně profesionálně pečovat. Peeling, maska, odstranení zrohovatělé kůže a masáž chodidla. Je to v tu chvíli je Váš čas, odpočiňte si a dejte svým nohou co potřebují.

LPG

Naše služby

LPG / Péče
o tělo

Zjistit více
lpg endermologie ergolift

LPG / Péče
o obličej

Zjistit více

Manikúra

Zjistit více

Pedikúra

Zjistit více