1. Péče a zase péče je základ

Vybírejte si z mnoha a mnoha mýdel, jak tekutých, tak tuhých. Dávejte ale pozor na to, aby tato mýdla měla vysoký obsah hydratačních látek. Nepotřebujeme mýdla, která nám budou vysušovat pokožku. U mytí rukou dbejte na to, aby jste umyla i prostory mezi prsty.

2. Krém

Krém, kolikrát denně ho použijete? Jednou? Dvakrát a kolikrát je dost? Zde záleží na profesi, kterou vykonáváte. Máte namáhané ruce prací, zdravotnictví, továrna, úklid, pekárna atd.? Pak by jste měli krémovat dle potřeby, třeba i 5x za den. Takže zde platí, krémujte dle potřeby, ale alespoň 1x za den a to na noc. Dále je důležité vybírat správný krém na ruce, určitě by měl obsahovat lipidy a glycerin-toto je základ.

3. Ochrana rukou

Pokud se chystáte mýt nádobí, uklidit nebo pracovat na zahrádce, použijte určitě ochranné rukavice. Různé čistící prostředky mají pro naši kůži na rukou silný dehydratační účinky. Tvoří se nám pak záděry, různé oděrky a někdy i praskliny. Nehty na rukou se nám třepí a lámou.

4. Peeling?

Ano i peeling na ruce, stejně jako na obličej a tělo je nesmírně důležitý. Uvidíte, že po použití peelingu budete mít ruce hedvábné a jemné. Po peelingu ruce vždy lehce prokrémujte. Doporučuji použít alespoň 1x měsíčně u profesionální péče. Ale domácí péče je velmi důležitá a proto ideální je 3x-4x měsíčně.

5. Masáž

Asi již všichni jsme poznali, jak blahodárně na nás působí masáž zad. Dopřejme i našim rukám masáž, lehce vetřete krém s kapkou oleje (mandlový, arganový aj.). Krouživými pohyby masírujte. Je spousta technik a masáží, důležité je dodržení tahů směrem k srdci 🙂

6. Skvrny na rukách a nehtech

Zažloutlé nehty mohou být způsobené například používáním barevných laků bez podkladových bází a nebo také kouření. Skvrny se mouhou také utvořit z řepy, mrkve, dýně. Zde snad jedna dobrá rada na domácí použití a to je citrónová šťáva. Vymačkejte do misky a ponořte ruce do šťávy a nechte působit.

7. Tvar nehtů

Pilujete si nehty pilníkem? Pak pouze jedním směrem! Jinak se nehty třepí a nikdy nebudou mít pěkný tvar. Na přírodní nehty na domácí použití vybírejte vždy jemné pilníky. Ideální je zajít si na manikúru a koupit si stejný pilník, který použije manikérka.

8. Ošetření nehtové kůžičky

Zde rozhodně doporučuji používat denně na nehtovou kůžičku speciální olejčky, které budou pečovat o vaši kůžičku. Před nanesením krému, lehce vmasírujte olejček ke kořeni nehtu na kůžičku a jemně vmasírujte. Pak nakrémujte. Tato péče se vám odmění krásným a zdravým nehtem. Zakoupit můžete rovněž u vaši manikérky.

9. Krátké nebo dlouhé nehty?

Zde platí, že pokud máme nehty zesláblé, třepící a nebo poškozené, udržujte je v co možná nejratším tvaru. Budou vypadat mnohem lépe než snaha o dlouhý nehet. Rozhodně je dobré zamyslet se nad vnitřním prostředím organismu a to zejména správná hladina minerálů a vitamínů.

10. Pravidelná profesionální péče

Zde platí, že je to základ úspěchu krásných rukou, které se nám odmění v práci, doma a zejména budou hebké na dotek a pohlazení od těchto rukou budete chtít vždy.

LPG

Naše služby

LPG / Péče
o tělo

Zjistit více
lpg endermologie ergolift

LPG / Péče
o obličej

Zjistit více

Manikúra

Zjistit více

Pedikúra

Zjistit více